« powrót

Bajka o Wiśle

    http://img.youtube.com/vi/embed/default.jpg

Karolina Szopa, Magdalena Zarębska

978-83-947587-0-7
Wydawnictwo Tibum
28cm x 38cm
21
2017
kartonowa
Magdalena Zarębska
Karolina Szopa

Opis produktu:

"Bajka o Wiśle" – ekscytująca i żywiołowa podróż z Nurtem Rzeki. Nowoczesna bajka – przypowieść, ukazuje bieg rzeki Wisły od jej źródeł do ujścia (a nawet dalej…) widziany oczami dwóch niezwykłych podróżniczek.

Doskonała pozycja o charakterze edukacyjnym. Piękne i wyraziste ilustracje flory i fauny rzeki i jej brzegów, przeplatane są przystankami w znanych i mniej znanych miejscach na mapie Polski. "Bajka o Wiśle" nie tylko ukazuje piękno i różnorodność Królowej Rzek. To opowieść o odwadze i ciekawości życia, które są niezbędnymi elementami aby osiągnąć cel. Ta opowieść jest jednak przede wszystkim zaproszeniem w podróż od Źródeł ku Nieznanemu aż po wymarzony Cel.

Dzięki "Bajce o Wiśle" nie tylko poznacie piękno i tajemnice Rzeki Wisły i przeżyjecie niezwykłą podróż, ale zrozumiecie też, że powrót do Źródeł jest możliwy.

Doskonałe pióro i wartka narracja Magdaleny Zarębskiej, cenionej autorki książek dla dzieci i dorosłych doskonale współgrają, wzajemnie się dopełniając, z ilustracjami, młodej, utalentowanej studentki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Karoliny Szopy.

Książka zawiera elementy OPOWIEŚCI OTWARTEJ kamishibai, dzięki którym zwiększa się interakcja z publicznością, opowieść staje się „żywym obrazem”.

Ilustracje do książki powstały w ramach konkursu dla studentów, "Wisła – projekt ilustracji do publikacji Kamishibai" we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach - Wydział Projektowania Graficznego, Pracownia Ilustracji. Opieka artystyczna: dr Anna Machwic.


Chcę kupić (49.00 zł)

Partnerzy:
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne qlturka.pl dziecko i kultura
Dofinansowanie: