« powrót

Czułość / Câlins/ Tenderness

    http://img.youtube.com/vi/embed/default.jpg

Antoine Guilloppé

978-83-947587-2-1
Wydawnictwo Tibum
28 cm/38 cm
19
2018
kartonowa
Antoine Guilloppé
Antoine Guilloppé
Julian Brudzewski

Opis produktu:

Czułość” Antoine Guilloppé to książka, która zabiera nas w podróż rozpoczynającą się w czasach prehistorycznych. Czy tytułowa Czułość istniała już wtedy? Między ludźmi, zwierzętami, światem z pozoru wydawało by się nieożywionym..?

Na oszczędnych, kontrastowych ilustracjach autor opowiada bardzo prostą opowieść o sile uścisków, kontaktu fizycznego, dodawania sobie otuchy, o tym że dzięki nim po prostu łatwiej i bezpieczniej jest żyć. Książka opowiada też o dorastaniu, o sile i wartości bliskich więzi między rodzicami i dziećmi.

Sugestywne ilustracje stanowią swego rodzaju okna, dzięki którym zaglądamy do innej, często intymnej rzeczywistości zwierząt i ludzi - cichej mroźną zimą, pulsującej życiem w roślinnym gąszczu traw, innym razem pełnej słońca w środku wielkiego miasta.

Najmłodsi otworzą szeroko oczy – ekspresyjne ilustracje zwierząt: niedźwiedzi, lisów, pająków, owiec, małp i innych sprawią, że piękny przekaz książki głęboko zapadnie w pamięć.

Książka, dzięki pięknym i prostym ilustracjom zyskuje na prezentacji w teatrzyku kamishibai, zachęca do spontanicznych wypowiedzi, umożliwia szereg twórczych działań w oparciu o przedstawioną opowieść.

Wydanie trójjęzyczne: polski/francuski/angielski !

ZAMÓW WYGODNIE NA NOWEJ STRONIE


Chcę kupić (49.00 zł)

Partnerzy:
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne qlturka.pl dziecko i kultura
Dofinansowanie: