« powrót

Regulamin sklepu Tibum.pl

 Regulamin obowiązujący od dnia 07.09.2016 r. - PDF

Regulamin obowiązujący od dnia 07.09.2016 r. - DOCX

Formularz rezygnacji - PDF

Formularz rezygnacji - DOCX


Regulamin obowiązujący do dnia 23.12.2014


Regulamin sklepu

WARUNKI OGÓLNE

1.       Właścicielem sklepu internetowego www.tibum.pl jest:

Wydawnictwo Tibum

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 43/4; 40-057, Katowice

tel. +48 607974977 ; e-mail:  biuro@tibum.pl 

2.     Sklep prowadzi sprzedaż detaliczną książek, drewnianych parawanów Kamishibai oraz papieru do Kamishibai za pośrednictwem sieci Internet.

3.     Wszystkie produkty oferowane w sklepie są wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.

4.     Wszystkie produkty, teksty, grafiki, logotypy i oprogramowanie znajdujące się na stronie www.tibum.pl internetowej są własnością Wydawnictwa Tibum i są chronione na podstawie obowiązujących przepisów prawa, w tym prawa autorskiego i praw pokrewnych (Dz. U. 1994 r. Nr 24 poz. 83 z poźn. zm.) oraz prawa własności przemysłowej (Dz. U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1117 z poźn. zm.).
Użytkownik zobowiązuje się do korzystania ze strony internetowej i zakupionych produktów wyłącznie w sposób zgodny z niniejszym Regulaminem oraz obowiązującymi przepisami prawa.

5.     Wszystkie ceny podane na stronach internetowych są cenami brutto (zawierają podatek VAT).
Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.

SKŁADANIE I REALIZACJA ZAMÓWIEŃ

1.    Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

2.    Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu.
Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje w momencie potwierdzenia zamówienia, po przez naciśnięcie przycisku: ”Potwierdzenie zamówienia”

3.    Podstawowym warunkiem realizacji dokonanych zakupów jest prawidłowe wypełnienie danych teleadresowych wraz z poprawnym, istniejącym adresem e-mail i numerem telefonu.

4.    Zamówienie można składać 24 godziny na dobę przez cały rok.
Zamówienia złożone w dni powszednie po godz. 14:00, w soboty, niedzielę oraz święta - będą realizowane następnego dnia roboczego.
W razie problemów technicznych sklep zobowiązuje się do zamieszczenia informacji na ten temat na stronie www.tibum.pl .

5.     Wydawnictwo Tibum może wystawić fakturę VAT na zakupiony towar. Warunkiem otrzymania faktury VAT jest poprawne wypełnienie danych firmy wraz z numerem NIP.
W innym przypadku do zamówienia dołączony zostanie dowód sprzedaży. Zamówienia w których nieprawidłowo wypełniono dane teleadresowe ( nieistniejący e-mail, lub brak telefonu ) nie będą rozpatrywane.

PŁATNOŚCI:

Klient wybiera formę płatności za zakupiony towar z następujących:

- przelew- przedpłata na rachunek bankowy: ING 95105012141000009231330482 ; 

-gotówka- przy odbiorze osobistym w siedzibie sklepu

Wpłaty za zamówienia należy dokonać w terminie 7 dni od daty złożenia zamówienia. W przypadku braku wpłaty po tym terminie, zamówienie zostanie anulowane.

DOSTAWA:

Zamówiony towar dostarczamy za pomocą firm kurierskich lub za pośrednictwem Poczty Polskiej. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku transportu:

Poczta Polska - przelew - 14,00 zł w przypadku zamawiania książek.

Kurier – przelew:

19,00 zł w przypadku zamawiania teatrzyku drewnianego Kamishibai.

19,00 zł w przypadku zamówienia teatrzyku drewnianego i książek.

19,00 zł. w przypadku zamówienia teatrzyku drewnianego, książek i papieru.

19,00 zł. w przypadku zamówienia papieru.

2.       Przesyłki są dostarczane Pocztą Polską w ciągu 2–7 dni roboczych.
Firma kurierska dostarcza przesyłki w ciągu 1–3 dni roboczych po wysyłce z naszego magazynu.
Nie odpowiadamy za opóźnienia w dostawie przesyłek przez Pocztę Polską i firmy kurierskie.

ZWROT I REKLAMACJA:

 Prawo odstąpienia od umowy.

a.        Klient ma prawo odstąpić od niniejszej umowy w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym wszedł on w posiadanie pierwszej z rzeczy lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez klienta weszła w posiadanie pierwszej z rzeczy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, klient musi poinformować nas (Wydawnictwo Tibum, ul. M. Skłodowskiej-Curie 43/4; 40-057, Katowice, biuro@tibum.pl) o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą, faksem lub pocztą elektroniczną).

b.       Klient może skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy, jednak nie jest to obowiązkowe. Klient może również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną na adres biuro@tibum.pl. Jeżeli klient skorzysta z tej możliwości, zostanie mu niezwłocznie wysłane potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy na trwałym nośniku (na przykład pocztą elektroniczną.

c.        Aby zachować termin do odstąpienia od umowy klient dostarcza informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.

d.       W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy klientowi zwracane są wszystkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wybranego przez niego sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez nas), niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji klienta o wykonaniu prawa odstąpienia od niniejszej umowy.
Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez klienta użyte w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie klient zgodzi się na inne rozwiązanie; w każdym przypadku klient nie ponosi żadnych opłat w związku z tym zwrotem. Zwrot płatności nastąpi do czasu otrzymania rzeczy lub do czasu dostarczenia dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

e.       Towar należy odesłać, niezwłocznie, a w każdym razie nie później niż 14 dni od dnia, w którym poinformowali nas Państwo o odstąpieniu od niniejszej umowy. Termin jest zachowany, jeżeli odeślą Państwo rzecz przed upływem terminu 14 dni.

f.         Koszt przesyłki w przypadku zwrotu towaru, na skutek odstąpienia od umowy, ponosi Klient.

 

1.       W przypadku niezgodności towaru z zamówieniem należy poinformować o tym fakcie Wydawnictwo, wysyłając wiadomość e-mail na adres biuro@tibum.pl 
Wydawnictwo rozpatrzy reklamację w terminie 7 dni roboczych od momentu złożenia reklamacji, o ile zażalenie nie będzie wymagało konsultacji z firmą przewozową. W takim przypadku termin rozpatrzenia zażalenia może wydłużyć się do 14 dni roboczych.
W każdym z powyższych przypadków, gdy realizacja żądań Klienta wiąże się z dostawą nowego lub naprawionego towaru, wszystkie koszty dostawy ponosi Wydawnictwo.
Rozpatrzenie reklamacji zamówienia z tytułu uszkodzenia bądź braku może odbywać się przez wymianę towaru lub zwrot należności tym samym kanałem, którym była dokonana płatność.

BEZPIECZEŃSTWO I OCHRONA DANYCH

Akceptując regulamin wyrażacie Państwo zgodę na przechowywanie Państwa danych koniecznych do realizacji zamówienia.
Jednocześnie Wydawnictwo Tibum zapewnia, że nie udostępnia nikomu tych danych, zgodnie z art. 24 ust. 1 "Ustawy o ochronie danych osobowych".

 

 

Partnerzy:
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne qlturka.pl dziecko i kultura
Dofinansowanie: