« powrót

Książki w formie kart Kamishibai

Szukając MarudkaGorący, burzowy koniec lata w japońskim mieście, Leoś wyrusza na poszukiwania swojego psa Marudka... Wzruszająca opowieść o przyjaźni, sugestywne, piękne ilustracje. Autorka nominowana do Bologna Ragazzi Award w 2004 roku.
nasza cena: 38.00 zł | chcę kupić!zobacz fragment:

GroszkiProsta urzekająca opowiastka o cyklu reprodukcyjnym roślin. Dwukolorowe ilustracje są tak przekonujące że mogłyby obyć się bez tekstu. Klasyczna pozycja Kamishibai, przeznaczona dla najmłodszych widzów, uwielbiana przez dzieci w każdym wieku.
nasza cena: 38.00 zł | chcę kupić!zobacz fragment:

Kotka Milusia"Kotka Milusia" to historia pewnego spotkania. Historia bardzo pouczająca. Czy kot i mysz znajdą wspólny język? Opowieść o tym, czy możemy żyć samotnie, czym jest wolność i jakie są jej granice. Piękne pociągnięcia pędzla Alessando Sanny w ilustracjach Kotki Milusi sprawiają, że choć na chwilę wchodzimy w koci świat i widzimy go kocimy oczami. Dla wszystkich miłośników i miłośniczek kotów i kotek. Nie tylko tych najmłodszych. Książka polecana dla dzieci w wieku od lat 6.
nasza cena: 38.00 zł | chcę kupić!zobacz fragment:

Rower WalentynkiKsiążkowa adaptacja znanej piosenki dla dzieci. Zarówno mali jak i więksi, licząc do dziewięciu, dotrą wraz z bohaterka opowieści do jej zaskakującego finału. Bajka – wyliczanka z pięknymi, barwnymi ilustracjami, w której pełna humoru opowieść i atmosfera tajemniczości w ilustracjach, paradoksalnie, wspaniale ze sobą współgrają. Dla starszych dzieci doskonały punkt wyjścia do rozmowy o altruizmie. Tekst Roweru Walentynki to słowa znanej piosenki dla dzieci. Aby seans głośnego czytania mógł stać się również pretekstem do wspólnego śpiewania przygotowaliśmy dla Was polska wersję muzyki do piosenki Rower Walentynki!
nasza cena: 38.00 zł | chcę kupić!zobacz fragment:

"Legenda o Skarbniku"Odświeżona, intrygująco zilustrowana, najsłynniejsza śląska legenda o duchu wszystkich kopalń, który pomaga w niedoli górnikom i jest ich przewodnikiem. Wynagradza trud, odwagę, uczciwość. Klasyk w nowym wydaniu! „Legenda o Skarbniku” otwiera cykl najpopularniejszych polskich legend, który realizujemy. Legenda o Skarbniku autorstwa Julian Brudzewskiego, z ilustracjami Adama Wójcickiego powstała dzięki współpracy z Wydziałem Projektowym Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Ilustracje do „Legendy o Skarbniku” powstały w ramach seminarium w katedrze projektowania graficznego. Studenci katowickiego ASP mieli okazję po raz pierwszy zapoznać się z formą artystyczną jaką jest Kamishibai i zmierzyć się z najsłynniejszą śląską legendą. Wydawnictwo wybrało ostatecznie niezwykłe, ekspresywne i doskonale oddające klimat Śląska ilustracje Adama Wójcickiego. Prace, które powstały w trakcie seminarium będą pokazane na odrębnej wystawie, którą planujemy zorganizować we wrześniu 2014 roku. Książka opublikowana dzięki wsparci finansowemu Instytucji Kultury – Katowice Miasto Ogrodów
nasza cena: 38.00 zł | chcę kupić!zobacz fragment:

Mój przyjaciel KemushiKemushi mieszka w niezwykłym ogrodzie. Przez całą zimę schowany w swoim domku na drzewie słucha wietrznych melodii. Czas mija. Kiedy nadchodzą roztopy Kemushi bardzo się zmienił. W ogrodzie zaczynają się wiosenne porządki. Kemushi czeka …W końcu opuszcza swój domek, wdycha upojne zapachy kwitnących śliw i czereśni, kontempluje księżyc w pełni. Jest gotowy do dalszej drogi… Historia opowiada o przyrodzie i jej przemianach, o tym czym jest tożsamość i przemijanie. Poetyckiemu tekstowi towarzyszą piękne, utrzymane w stylu orientalnym ilustracje wybitnej ilustratorki Mandany Sadat. Dla dzieci od lat 3-100 Książkę wydano dzięki dofinansowaniu Instytutu Francuskiego w ramach program wsparcia wydawniczego.
nasza cena: 38.00 zł | chcę kupić!zobacz fragment:

Trzeba będzie...Opowieść porusza najistotniejsze problemy współczesnego świata – wojny, głód, nierówności społeczne, zanieczyszczenie środowiska w sposób przystępny i równocześnie poruszający dla młodych odbiorców. Wszystkie trudne kwestie opisane są oczami dziecka. Dziecko przeciwstawia im jednak piękno przyrody, miłość, możliwość zmiany i szukania rozwiązań dla istniejących problemów. Mimo, że świat daleki jest od ideału dziecko znajduje zaskakującą odpowiedź na trudności jakie widzi wokół. Książka pokazuje w sugestywny sposób problemy świata lecz równocześnie daje nadzieję że dzięki ich świadomości oraz obecności – zaangażowaniu jesteśmy w stanie zmieniać świat na lepsze. Wielkim walorem książki są jej piękne malarskie, ilustracje autorstwa znakomitego francuskiego ilustratora Olivier Talec. Ze względu na uniwersalność treści oraz atrakcyjność wizualną opowieść oczaruje swoją wymową zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych. Mamy nadzieję, że zostawi w czytelnikach niezatarty ślad...
nasza cena: 38.00 zł | chcę kupić!zobacz fragment:

Lew w Paryżunasza cena: zł | chcę kupić!zobacz fragment:
Partnerzy:
Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach Otwarta Pracownia Artystyczna qlturka.pl dziecko i kultura
Dofinansowanie: